Miesięczne archiwum: Luty 2011

Muzyka w Risen 2 już na pewno bez Kaia

Mimo tego, że Kai Rosenkranz, twórca ścieżki dźwiękowej do wszystkich gier Piranha Bytes od pierwszego Gothika po Risena, odszedł z zespołu już spory czas temu, istniała jeszcze iskierka nadziei, że zrobi to dorywczo. Wprawdzie od maja 2009 stał się współzałożycielem firmy Nevigo, w której projektuje i odpowiada za marketing oprogramowania pośredniczącego, ale skomponowanie soundtracku nie byłoby awykonalne (mimo tego, że ponoć pracuje nad własnym projektem). Ostatnio otrzymaliśmy plotki o dwóch kompozytorach i ta nowsza – o Bastianie Seelbachu, ostatnio pracującego przy ścieżce ArcaniA: Gothic 4 – okazuje się prawdą. Oto jak do wszystkiego odniósł się sam Kai:

Osobiście, na początku każdego projektu PB starałem się oczyścić myśli i przygotować na zupełnie nową, nadchodzącą grę. Z jednej strony, widać, że to robiłem, bo widać różnice techniczne (muzyka G1 i G2 była tworzona w tle masy notatek z nutami, ale gdybym wziął wziąłbym fragmenty muzyki z Gothic 3 i Risen i to wszystko połączył – otrzymałbym kompletną piosenkę, która to wszystko łączy). Z drugiej strony każdy tytuł ma swój własny styl, „tożsamość”. Ścieżki dźwiękowe do gier PB były bardzo różne i trzeba było przyjmować każdy styl z otwartymi ramionami, aby wykonać to ciekawie. To samo trzeba zrobić teraz. Bezstronna osoba będzie mogła w pełni dopieścić jakościowo muzykę w Risen.

Pogodziliście się z panem od czwartego Gothica, czy może wolelibyście Kaia?

Premiera Bulletstorm.Info

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż do sieci najlepszych wortali o grach, GameWalk.pl, dołączył nowy projekt Bulletstorm.Info. Dzisiejsza data jest dla nas szczególna jeszcze z innego powodu. To właśnie na dziś, 22.02.2011, na świecie wyznaczono premierę gry Bulletstorm (platformy PC, PS3, Xbox 360). Polska premiera już 25 lutego!

Bulletstorm

Wortal Bulletstorm.Info już na starcie zawiera sporą bazę aktualności, redaktorzy postarali się również o zbudowanie obszernej wideoteki, gdzie możecie zapoznać się z dziesiątkami efektownych skillshotów. Zapraszamy do zapoznania się z udostępnionymi zasobami, każdy zainteresowany powinien znaleźć tam coś dla siebie. Przy okazji, graczy zapraszamy na forum o grach, gdzie utworzyliśmy nową kategorię Forum Bulletstorm.

Kill with skill!

Oficjalny komunikat Deep Silver o Risen 2

Pierwsze informacje o Risen 2

Deep Silver i Piranha Bytes ogłaszają dzisiaj kontynuację bestsellerowej gry RPG – Risen. Z Risen 2 stworzonym przez kultowego dewelopera z Essen nabieramy wiatru w żagle i obieramy kurs w stronę nieznanych światów.

Historia zaczyna się kilka lat po zakończeniu Risen: szaleni tytani przemienili świat w gruzy i doprowadzili ludzkość na skraj zagłady. Na dodatek, teraz na morzu pojawiły się monstrualne potwory. Przez ciągłe ataki żegluga jest nie możliwa, zdesperowani ludzie kończą na dnie morza, dostawy nie docierają. Wśród korsarzy z Wysp Południowych mówi się, że znaleziono sposób na morskie potwory. Czy mogą oni pomóc Bezimiennemu Bohaterowi powstrzymać ataki z głębi morza?

Dzięki silnemu wpływowi interaktywnej gry i dynamicznego cyklu dnia i nocy, licznym aspektom świata, Risen 2 zaprasza gracza do zanurkowania w jednym z najbardziej intensywnych światów RPG, jakie kiedykolwiek stworzono.

Risen 2 ukaże się na PC i konsole

Risen 2 na Xbox 360 i PS3 potwierdzony

Renomowany serwis growy, Eurogamer poinformował, że druga część Risena ukaże się nie tylko na pecetach. Gra pojawi się również na obu najpopularniejszych konsolach – Xbox 360 i Playstation 3. Przypomnijmy, że pierwszy Risen został skonwertowany przez firmę Wizardbox na zlecenie Deep Silver tylko na X360. Tym razem gra ma nie ominąć PS3, ale o jakość wersji konsolowych można się martwić, szczególnie, że znów portu ma najprawdopodobniej dokonać francuski Wizardbox. Wielu graczy nie było zadowolonych wersją na Xboksa, która szczerze mówiąc nie mogła się równać z pecetową. Jednak trzeba być dobrej myśli.

O planach wydania w naszym kraju, nie mówiąc już o konsolach (R1 na X360 w Polsce w ogóle nie miał premiery), sequela ostatniej gry PB nie słychać. Najprawdopodobniej znów zajmie się tym Cenega, bo jako jedyna ma umowę partnerską z Koch Media (Deep Silver). Miejmy nadzieję, że po ponoć niezgorszej sprzedaży jedynki w Polsce, R2 potraktują lepiej ;). Nawet już samo wydanie niedrogiej polskiej edycji kolekcjonerskiej byłoby bardzo dobrym ruchem, bo pewnie nie jeden gracz chciałby mieć jakiś gadżet z tak dobrze zapowiadającej się gry. Zostańcie z nami, a wspólnie będziemy patrzeć na ręce dystrybutorowi :). Panowie, bójcie się potęgi polskiej społeczności Risena!

Źródło