Miesięczne archiwum: Grudzień 2010

Najbardziej oczekiwana gra 2011 roku

Na stronie głównej naszej sieci, GameWalk.pl, dobiegła końca sonda, w której pytaliśmy o najczęściej wybierany przez Was gatunek gier. Wyniki sondy wskazują, że zdecydowana większość naszych gości to fani gier RPG (aż 71% głosów!), na podium uplasowały się jeszcze gry FPS (13,1%) oraz MMOG i MMORPG (5,9%), zaś czołówkę próbowały dogonić gry strategiczne, które finalnie zgarnęły 5% głosów. Dzięki udziale w naszej sondzie poznaliśmy, mniej więcej, Wasze zainteresowania, co pozwoli nam na dostarczanie treści o określonej tematyce.

Wraz z nadchodzącym nowym rokiem, utworzyliśmy drugą sondę, tym razem bardziej sprecyzowaną. Zapraszamy wszystkich o zabranie głosu w sondzie zatytułowanej:

„Najbardziej oczekiwana gra 2011 roku”

Z racji ograniczonego miejsca, na liście znalazło się „tylko” 20 tytułów, które uznaliśmy za dobrze zapowiadające się killery. Sondę znajdziecie w lewej kolumnie menu na portalu GameWalk.pl.

Jako, że mamy dziś ostatni dzień A.D. 2010, życzymy Wam Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku – 2011!

Risen – The Tale Of Mortares

Mimo rozpracowania silnika chętnych do moddingu Risen jest niewielu. Głównie za sprawą trudności tych „zabaw”. Niestety, zawsze jest ciężko jest ModKitu.

Jednak z tłumu wyszedł pewien śmiałek, Casablonga, który chce stworzyć moda pt. The Tale Of Mortares. Nie ma jakichś wywyższonych ambicji, to ma być minimod, w którym wcielimy się w jednego z Saurianów. Ma odegrać rolę przeżycia przygody z oczu innej postaci – elitarnego wojownika jaszczurek. Głównym zadaniem ma być wpadnięcie do Wulkanicznej Twierdzy i uwolnienie pobratymców z rąk Inkwizycji.

Obecnie prace są na etapie początkowym, głównie przez to, że modder nie może ujarzmić gry, aby nie usuwała jego efektów pracy. Jednak cieszymy się, że w końcu ktoś wyszedł z taką inicjatywą i kto wie, może mu się uda. Trzymamy kciuki i wzrok nad projektem, aby Was regularnie o nim informować.

Temat @ worldofplayers.de

Następca KaiRo?

Jak kilka miesięcy temu pisaliśmy szeregi Piranha Bytes opuścił (wraz z kilkoma innymi Piraniami, m.in. Ralfem) Kai Rosenkranz, twórca soundtracku do wszystkich gier studia. Oczywiste jest, że Risen 2 oprawę dźwiękową również mieć musi, więc ktoś ją stworzy. Jak informuje serwis MCV nad sequelem Risen pracuje Ingo Ramin, niezależny programista, grafik, a ostatnio także kompozytor. Wg serwisu aktualnie zajmuje się projektowaniem interfejsu do gry, ale jest bardzo prawdopodobne, że przy nagrywaniu ścieżki dźwiękowej też weźmie udział. W końcu na te miejsce w PB jest wakat. Na razie musimy się cieszyć tylko takimi szczątkami informacji, może rok 2011 będzie lepszy od poprzedniego. Trochę niepokoi, że w tym roku nie pojawił się tradycyjny kalendarz adwentowy z artworkami od chłopaków z Essen. Całe szczęście strona studia Ingo Ramina zawiera trochę próbek, więc dzięki poniższemu linkowi możecie chociaż sprawdzić, czy Ingo spełni Wasze oczekiwania – jak to pewnie robił KaiRo.

Próbki @ duesenberg-interactive.com

Nowe tematy na Forum Risen 2

Z powodu kryzysu informacyjnego na temat Risen 2, który raczej nieprędko się zakończy, chcemy Was „jakoś rozerwać”. Nie jest to kolejny konkurs (ale jeszcze takie będą ;)), a tradycyjna forma zabijania czasu na fanowskich twierdzach, gdy o upragnionej grze cisza. Zapraszamy do udzielania się na naszym Forum Risen 2 w nowo utworzonych do fanowskich fantazji tematach. W statystykach naprawdę widzimy odwiedziny z Zagłębia Ruhry, więc takiej okazji nie można zmarnować. Oczywiście możecie zakładać kolejne tematy, bo mogliśmy o kilku rzeczach zapomnieć. Życzymy samych świetnych pomysłów :)!

Potwory

Gildie

Style walki

Lokacje

„Legendarne bronie”