Miesięczne archiwum: Listopad 2010

Risen – władca Steam

Risen podbił popularny sklep Steam i pobił samego siebie

Jak Was informowaliśmy, na Steam pojawiła się bardzo atrakcyjna oferta – Risen za 14,99€ (ok. 60 zł). Korzystna dla zachodnich krajów, bo w naszym kraju Risen można np. dzięki zniżce Risen Info dostać za ~40 zł z darmową dostawą, po polsku i w premierowym pudełku. Promocja w obecnie czołowym sklepie dystrybuującym gry online, która jest tematem tego newsa, rozpoczęła 11 listopada i wczoraj zakończyła. Jednak nikt nie spodziewał się, że Risen w promocji odniesie taki sukces – ani Deep Silver, ani Valve. Efektem tego, prócz problemów technicznych było to, że mająca roczek produkcja Piranha Bytes zajęła 4 miejsce w rankingu sprzedaży obok nowego Fallouta czy CODa – jednocześnie zostawiając w tyle masowo reklamowane produkcje jak Medal of Honor czy F1 2010. Na pewno wielu graczy przyciągnęła wysoka średnia gry na Metacritic i „mała waga”. Sukces jest niewątpliwie ogromny i Deep Silver otwarcie się cieszy. Jak poinformował doberlec, znany pewnie naszym czytelnikom community manager Risen PC podczas kilkudniowej wyprzedaży na Steam sprzedał się w większej ilości egzemplarzy niż przez cały, roczny okres dystrybucji!. Wydawca z uśmiechem liczy nieprzewidywane zyski, nabywcy są zafascynowani grą i czekają na Risen 2 jak my. To ważne, szczególnie dla DS wydarzenie z pewnością skłoni firmę do lepszego traktowania dystrybucji online. Czy możemy spodziewać się w Risen 2 wsparcia dla Steam? Podobają się Wam osiągnięcia i inne zalety tej platformy czy woleliście bezproblemową grę jak przy R1? Czekamy na Wasze komentarze!

Promocja Risen na Steam

Steam przecenił Risen o połowę. Teraz gra kosztuje 14,99€. Dla Polaków to niezbyt korzystna oferta, bo gra nie jest w naszej ojczystej wersji językowej i ma dosyć restrykcyjne zabezpieczenia. W dodatku cena, w przeliczeniu na złotówki ok 59 zł (kurs z 12 XI 2010) jest zbliżona do pudełkowej edycji Premius Games. Jednak zdecydowanie bardziej opłacalny jest zakup z naszą zniżką – w końcu to pudełkowa, polska edycja premierowa i darmowa dostawa.

Risen na Steam

Wyniki konkursów!

Figurkę gnoma, w konkursie dla posiadaczy gry Risen, otrzymuje…

Armehtar!

Mimo tego, że screen nie prezentował zapierających dech w piersiach widoków, autor urzekł nas zwięzłym, estetycznym tekstem. My także mamy nadzieję, że Piranie ciebie słyszały i Risen 2 będzie niesamowicie klimatyczny.

Egzemplarz edycji premierowej Risen, w konkursie dla osób nie posiadających gry Risen, zdobywa…

Sylwester Karnuszewicz!

Opowiadania, poza paroma wyjątkami, były na równym poziomie, ale zwycięzca przekonał nas stanowczo swoim szczerym uzasadnieniem. Twój wniosek został rozpatrzony pomyślnie! 🙂

Laureatów prosimy o przesłanie danych do wysyłki. Za to wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w następnych konkursach…

P.S. Wszystkich, którym nie udało się zdobyć Risen, a bardzo go pragną informujemy, że wciąż można go zamówić w sklepie Cenegi z naszą zniżką – w dodatku teraz jest opcja darmowej dostawy kurierskiej :).