Miesięczne archiwum: Wrzesień 2010

Risen ModStarter 1.3.2.1

Niedawno została wydana aktualizacja do RMDS. Można ją pobrać dzięki funkcji aktualizacji programu (jeśli nie pojawił się komunikat po włączeniu to: Opcje -> Aktualizacje -> Aktualizuj teraz) lub ściągnąć nową, pełną wersję (link poniżej). Oczywiście ModStarter wciąż jest w polskiej wersji językowej. Dzięki pomocy Risen Info Companion Mod, który jest wraz z wieloma nowymi modyfikacjami w Bazie Modów, działa także w polskiej wersji językowej. Zapraszamy do sprawdzenia nowej wersji ModStartera.

Pobierz Risen ModStarter

Lista zmian:

Poprawione błędy:

– naprawiono problem niedziałających modów na Windows Vista (trzeba uruchamiać grę jako administrator)

– możliwe jest zalogowanie się do „centrum tworzenia modów” nawet, gdy jakieś dane moda są błędne lub link do pobierania jest uszkodzony. Pomoże to moderatorom wyłączać/usuwać/aktualizować mody, gdy wystąpi jakiś problem.

– w ostatniej wersji do pobierania pliku był używany schowek co powodowało błędy typu „Brak dostępu do schowka”. Obecnie MDS nie używa schowka (tylko małe bufory).

– “IO Error 32″ został naprawiony

– poprawiono kilka bugów podczas tworzenia archiwów .zip, czasem program robił to z błędami

Ogólne zmiany:

– wszystkie mody znajdują się na serwerze World of Players

Wszystkich zainteresowanych modowaniem na własną rękę informujemy, że z powodu już dosyć zaawansowanych prac nad narzędziami, a konkretnie edytorem (są postępy) wstrzymamy się z tutorialami lub opublikujemy tylko podstawy, tj. zmiana tekstur, dźwięków, tekstów i plików TPLE oraz publikacja własnego dzieła w Bazie.

Konkurs Literacki – WitcherSite.pl

Dokładnie rok temu, 25 września 2009, Warownia Starego Morza rozpoczęła swoją działalność. Z okazji pierwszych urodzin organizujemy dla was konkurs literacki, w którym każdy fan będzie mógł popisać się wyobraźnią i znajomością uniwersum Wiedźmina. Fundatorem nagród jest firma CDProjekt Red.

konkurs

Ideą konkursu jest napisanie opowiadania na 3000-5000 znaków, które następnie trzeba wysłać na adres mailowy – grzechu.pe@gmail.com – wrzucając pracę do załącznika. Czas i miejsce akcji nie jest ustalone, jednak pamiętajmy żeby trzymać się blisko czasu z wydarzeń z sagi o Wiedźminie – nie chciałbym czytając prace słyszeć historię jaskiniowca albo robota. Bohaterem nie musi być Geralt – jak i inny mutant. Może być nim nawet młody pastuch Zdzisiek, jednak musi on przeżyć coś niesamowitego. Opowiadania nie pisze się po to, żeby upamiętnić dzień, w którym wilk zjadł komuś owcę. Co się tyczy miejsca akcji – dobrze by było, jakby historia działa się w krajach Nordlingów, Nilfgaardzie lub Zerrikanii.
Konkurs trwa od chwili obecnej aż do 26.10.2010, wtedy to kończymy odbieranie prac i zaczynamy ich ocenę.
Wulgaryzmy dozwolone, ale wiadomo – bez przesady 😉

 

    Nagrodami w konkursie są:

  • Gra Wiedźmin: Edycja Rozszerzona
  • Figurka Geralta
  • Zeszyt A4 Wiedźmin 2
  • Plakat Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wszelkie pytania prosimy zgłaszać na forum.

PB da pracę od zaraz

Kolejny raz Piranha Bytes ogłasza nabór do swojego teamu. Tym razem deweloperzy z Essen poszukują człowieka na stanowisko Effect Artist. Przygoda tego szczęśliwca przy tworzeniu sequela Risen trawałaby do 6 miesięcy. Zakres obowiązków to przeróżne działania związane z elementami cząsteczkowymi. Wymagana jest oczywiście znajomość j. niemieckiego, doświadczenie z systemami cząstek oraz znajomość Photoshopa lub Corela.

Info @ piranha-bytes.com