Miesięczne archiwum: Sierpień 2010

Plebiscyt na najlepszego dewelopera

Znany niemiecki magazyn PC Games na swojej stronie internetowej zamieścił sondę, w której można głosować na najlepsze studio w historii gier PC. Na liście nie mogło zabraknąć legendy z Essen, tworzącej gry action-rpg w swoim autorskim stylu – Piranha Bytes. Jeżeli uważacie, że to ekipa twórców Risen zasługuje na miano najlepszego dewelopera w historii – oddajcie głos!

Plebiscyt @ PCGames.de

Źródło – risen2.ru

Wycieczka po studiu w Essen

W 2009 roku, przed premierą Risen dla rosyjskiego wydawcy gry zostało nakręcone wideo z studia Piranii. Koledzy z Risen2.ru opublikowali właśnie ten materiał dzięki uprzejmości dystrybutora. To bardzo ciekawy film, w którym Michael Hoge oprowadza widza po codziennym miejscu pracy PB. Fani mogą poznać bliżej wnętrze studia, które dla deweloperów jak widać jest „drugim domem”.

Rotacje w składzie PB

Jak informowaliśmy kilka miesięcy wcześniej do PB dołączyło kilku nowych programistów. Jednak nie weszli oni na nowe miejsca pracy – z Piranha Bytes odeszły dwie ważne postacie: Kai Rosenkranz – odpowiedzialny za soundtrack do wszystkich gier Piranii i Ralph Marczinczik – człowiek odpowiadający za rysunki koncepcyjne świata gry. W miejsce Ralpha wszedł Jann Krentke, ale bardzo ważna pozycja kompozytora wciąż jest pusta. Miejmy nadzieję, że w soundtrack do Risen 2 skomponuje równie genialny artysta co KaiRo, a kreska Krentke nie odbiega zbytnio od rysunków jego poprzednika.

Majesty Site w sieci GameWalk.pl

Jest nam niezmiernie miło mogąc poinformować, iż największy polski wortal traktujący o grach z serii Majesty: Fantasy Kingdom Sim, Majesty Site, dołączył do sieci GameWalk.pl.

Wortal przeszedł gruntowną rekonstrukcję, a w skład jego zasobów wchodzą szczegółowe opisy większości elementów świata (wszelakich monstrów, dzielnych bohaterów, magii czy budowli), wyciąg z historii oraz opis wszystkich wyzwań czekających na młodego władcę. Każdy fan na pewno znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do odwiedzenia www.MajestySite.pl – kompendium Majesty i Majesty 2 na wyciągnięcie ręki!

GC 2010 – pierwsze wrażenia

Wiedzieliśmy wszyscy od PB i DS, że ogłoszenie może odbyć się trochę później. Gracze są tak zniecierpliwieni, że już trzeba było powiedzieć o Risen 2? A może to była przyjemna niespodzianka od DS?

Don-Esteban: Myślę, że to była niespodzianka. Coś jest zapowiadane i prowadzący mówi tylko: „Risen jest rozwijany” – bezpośrednio do Risen 2 nie ma nawet ogłoszenia – ale oczywiście wiadomo o co chodzi.

To było tylko ogłoszenie, czy jakieś materiały, np. artworki, zaprezentowano?

Don-Esteban: To było tylko bardzo ogólne oświadczenie, że nadal jest w marce Risen, nie było żadnych obrazków, nawet logo było „starego Risena”.