Miesięczne archiwum: Lipiec 2010

PB poszukuje programistów

Jak mówi najnowszy news na stronie głównej Piranha Bytes firma poszukuje programistów. Potencjalny kandydat na pracownika firmy w Essen powinien znać bardzo dobrze język niemiecki i C++, systemy animacji (np. Morpheme, EMotionFX), mieć doświadczenie z skryptami w grach i pracą nad dużymi projektami. Stanowisko programisty sztucznej inteligencji/skryptera jest do objęcia od zaraz, tj. początku sierpnia. Prace będą trwały do końca marca 2011. Zatrudnienie jako freelancer (umowa zlecenie). Głównie trzeba będzie zająć się systemem walki od strony skryptowej. Portfolia/listy polecające należy wysłać na adres jobs.10@piranha-bytes.com. Sprawy wynagrodzenia i detale też zostaną tą drogą ustalone. Jeżeli któryś z naszych czytelników, fan Piranii chciałby przeżyć wspaniałą przygodę przy tworzeniu RPB II i spełnia wszystkie wymagania powinien spróbwać swoich szans w naborze. To duża szansa na dalszy rozwój w przyszłości, a może i kontynuację swojej przygody z PB… 🙂

Więcej informacji (j. niem.)

Risen ModStarter 1.3.2.0

 

I… tak. Wydana została kolejna aktualizacja do tego samego programu – Risen MDS. W tej wersji dodano kilka nowych języków i wiele innych rzeczy. Oto lista zmian:

Ogólne:

 • kod programu został zoptymalizowany, niektóre części zostały przepisane. Plik .exe ma teraz tylko 2 MB (wcześniej „ważył” ok. 6 MB)
 • logo programu zostało trochę zmienione
 • narzędzie Risen Tab to CSV było rozłączone z kodem MDS, ModStarter wciąż nie posiada wsparcia dla Unicode i wpływa to bardzo źle na konwersję plików Tab. MDS będzie korzystał teraz bezpośrednio z narzędzia Risen Tab to CSV

Naprawione bugi:

 • teraz opcja „pełny ekran” w Risen Tuner (który jest zintegrowany z MDS) może być włączana i wyłączana

Dodano:

 • czeski język interfejsu od www.risen.cz (dzięki dla ElKamila). Jeśli język nie został aktywowany automatycznie musisz włączyć go ręcznie – Menu -> Opcje -> Jezyki
 • hiszpański język interfejsu od/dzięki dla Ancalogona el negro. Jeśli język nie został aktywowany automatycznie musisz włączyć go ręcznie – Menu -> Opcje -> Jezyki
 • w nowej wersji Risen MDS używa informacji z twojego systemu (konkretnie z IE), aby połączyć się z internetem. Oznacza to, że jeśli np. używasz proxy to program też użyje proxy.
 • na stronie „Zarzadzaj moimi modami” (w Bazie Modów) pojawił się nowy przycisk – „Stworz ponownie archiwa .zip do moda”. Po kliknięciu tego przycisku otrzymasz dwa nowe pliki – *_prev.zip i *_full.zip – wybranego moda. Następnie możesz wysłać nowe pliki na internetowy hosting i zaktualizować linki. Opcja ta została dodana, aby pomóc modderom w aktualizacji swoich dzieł.
 • teraz można sprawdzić liczbę wszystkich modów, które są w Bazie (przykład)
 • kiedy pobieranie modów zostanie zakończone ModStarter zapyta, czy chcesz uruchomić ponownie program. Tak czy inaczej program musi zostać uruchomiony ponownie, aby nowe mody pojawiły się na liście.
 • w poprzedniej wersji MDS informował, że wymagany jest patch 1.10. Teraz podaje także link do pobrania łatki (nieprzydatne w polskiej wersji, bo wymaga ona polskiego patcha, ale w tłumaczeniu jest o tym informacja – przyp. tłum.)
 • najważniejsza aktualizacja: od tej wersji można dodawać międzynarodowe mody. Wszyscy wiemy, że istnieje kilka wersji językowych gry. Niektóre z nich mają inną strukturę plików z tekstami. Zatem zmieniono kilka rzeczy:

Cytat z pliku Readme_pl.txt

5. Jeśli twój mod zmienia lub dodaje nowe teksty do gry to jest specjalna instrukcja:

Dla EFIGS (English, French, Italian, German, Spanish – wersja angielsko-francusko-włosko-niemiecko-hiszpańska) wersji gry, możesz dodać plik *Mod.csv (gdzie „*” to nazwa oryginalnego pliku .tab lub .csv, który chcesz zmienić). Jednak zaleca się wypakowanie oryginalnych plików .tab do .csv, a potem usunięcie wszystkich niepotrzebnych tekstów, dodanie lub zmienienie tych, które chcemy i dopiero zapisać wszystko do pliku *Mod.csv. Ten plik kopiujemy do folderu z naszym modem.

Dla innych języków instrukcja jest podobna, ale musisz zrobić plik *Mod_TWÓJJĘZYK.csv (na przykład – *Mod_Polish.csv). Spytacie czemu rozdzielone są języki? I tutaj jest odpowiedź – języki EFIGS, mają inną strukturę (lub powiedzmy – „porządek kolumn”) w plikach tab (csv). Więc w *Mod.csv możesz dodać tekst w takiej samej strukturze jak w EFIGS, ale w innych językach – proszę, dodaj tekst w tej samej „kolumnie” co w tej wersji językowej gry.

Pozwoli to tworzyć międzynarodowe mody.

W przeciągu kilku dni do Bazy zostanie dodany nowy mod – Companion and Follow Quest Mod, więc będzie przykład międzynardowego moda.


P.S. El Kamil i Angalagon el negro zostaną wkrótce dodani oficjalnie w Bazie do zespołu moderatorów/tłumaczy (do zarządzania czeskimi i hiszpańskimi modami).

Nota: Możesz automatycznie zaktualizować MDS do najnowszej wersji. Wystarczy uruchomić ModStarter i włączyć aktualizację. Użytkownicy, którzy nie mają jeszcze ModStartera mogą pobrać najnowszy plik instalacyjny.

Deep Silver i Piranie na GC 2010 – oficjalnie

Community Manager Deep Silver, Pixel, poinformował społeczność na niemieckim WoR, że DS i PB będą obecni na targach GamesCom 2010. Ta druga pod względem wielkości impreza w świecie gier odbędzie się w dniach 18-22 sierpnia 2010, w Kolonii. Przedstawiciele obu firm będą czekać na wszystkich fanów w Hali 7.1, na stoisku B041. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że usłyszymy coś o RPB II, np. informację, że jest to sequel Risen. Jeśli pojawią się jakiekolwiek doniesienia – poinformujemy Was o tym. Zostańcie z nami!