Miesięczne archiwum: Czerwiec 2010

Konkurs WitcherSite.pl

Dawno, dawno temu, gdy jeszcze kikimory nie wychylały swoich odnóży ponad powierzchnię ziemi, gdy skrzaty posłusznie pomagały ludziom w ich domowych czynnościach, odbyła się premiera gry Wiedźmin. Zyskała ona wielu fanów na całym świecie, czego efektem było wydanie Edycji Rozszerzonej. Niestety, zbuntowane karzełki, chcąc odzyskać zainteresowanie swoich panów, zaczęły kraść ich gry. Ale nie wszystko stracone! Bo oto Warownia Starego Morza niesie pomoc poszkodowanym organizując konkurs z wiedzy o Wiedźminie, w którym można wygrać bardzo dobrze wydane Edycje Rozszerzone do RPG roku 2007 – Wiedźmina oraz niesamowite figurki Geralta. Fundatorem nagród jest producent gry – CDProjekt Red.
Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Aby stać się posiadaczem tej wspaniałej gry RPG należy odpowiedzieć na sześć pytań. Odpowiedzi na wszystkie z nich znajdziecie w zasobach serwisu Warownia Starego Morza. Następnie należy wysłać odpowiedzi (wymagane konto na portalu GameWalk.pl) i mieć nadzieję, że to właśnie Ciebie wylosujemy spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi.

Konkurs rozpoczyna się z dniem dzisiejszym, wysyłanie odpowiedzi jest możliwe do 20. 07. 2010 o godzinie 24.00.

 

  Pytania:

 • Jakie studio jest autorem silnika Wiedźmin 2?
 • Na jakich specjalizacjach będą opierały się statystyki postaci w Wiedźminie 2?
 • Jaką potrawę uwielbia Adda?
 • Kim był Leo, zanim Vesemir przyjął go do terminu?
 • Jak ma na imię matka Geralta?
 • Magister jest odpowiednikiem jakiej książkowej postaci?

Wyślij odpowiedzi!

Risen GotY i RPB 2

Na stronie niemieckiego USK (organizacja zajmująca się ocenianiem gier w Niemczech) ukazał się wpis o Risen – Game of the Year Edition. Wielu fanów od razu zaczęło się zastanawiać – co ta edycja będzie zawierać. Zazwyczaj w GOTY mieści się gra z wszystkimi dotychczas wydanymi dodatkami, ale Risen ich nie ma. Piranie pracowały na dodatkiem? – to jedna z wielu myśli sympatyków PB. Jednak wszystko wyjaśnił Pixel, community manager Deep Silver:

Die Risen GotY-Edition ist für all die interessant, die noch nicht die Gelegenheit hatten Risen selbst zu spielen. In der Risen GotY-Edition befindet sich die normale, ungepatchte Risen (PC)-Version, sowie die bereits bekannte Bonus-DVD aus der Collectors Edition mit Artworks und einigen weiteren Goodies. Zusätzlich dazu liegt der Risen GotY-Edition „Gothic 3” in der PC-Version bei, um einen kleinen Einblick in das Gothic-Universum zu bieten.

Weitere neue Inhalte gibt es in der Risen GotY-Edition nicht.

Risen GotY-Edition jest dla wszystkich tych, którzy nie grali w Risen. W Risen GotY-Edition znajdziecie normalną, niepatchowaną grę Risen PC, bonusową DVD z edycji kolekcjonerskiej (była ona w polskiej wersji standardowo – przyp. red) i inne gadżety. Dodatkowo w Risen GotY-Edition znajdziecie wersję PC „Gothic 3”, jako małe wprowadzenie do świata Gothic.

Więcej nowej zawartości w GotY nie będzie.

Post Pixela dziwi, chociaż Deep Silver jest dystrybutorem Gothic 3. Jednak niestety, dodatku nie otrzymamy.

Drugą wiadomością jest to, że na oficjalnej stronie Piranha Bytes ukazała się informacja o pracach nad RPB 2:

Currently the team is working on a new RPG title, codenamed RPB2.

Aktualnie zespół pracuje nad nowym tytułem RPB, o nazwie kodowej RPB2.

Być może wkrótce dowiemy się o tym tytule więcej..

Risen 2 na GamesCom?

Niestety, na niedawno zakończonych targach E3 Deep Silver nie wspomniał nic o Risen 2. Wiemy, że Piranie pracują nad jakąś grą, znaną pod kodową nazwą jako RPB 2 (nazwa kodowa Risen to RPB). Fani nie mogą wytrzymać wielkiej ciszy panującej w świecie Risen i na niemieckim WoR, w specjalnym temacie, gdzie przedstawiciele PB odpowiadają na ich pytania wypytują się o nową grę Piranha Bytes. Wszyscy uważają, że kiedyś zespół z Essen musi ją zaprezentować – i zgodnie twierdzą, że powinno nastąpić to w sierpniu tego roku, na niemieckich targach GamesCom. Przypomnijmy, że Risen został oficjalnie ogłoszony właśnie na tych targach, 2 lata temu. Nam pozostaje tylko czekać…

Szukamy naczelnych!

GameWalk.pl

Wortale w sieci GameWalk.pl nieustannie poszerzają swoje zasoby informacyjne, by utrzymać pozycje liderów w obrębie poruszanych tematów. Chcemy jednakże umożliwić młodym redaktorom i zapalonym graczom realizację ich własnych pomysłów, które pozwolą im zaistnieć w Internecie. W ramach rozwoju sieci GameWalk.pl ogłaszamy wielką rekrutację na redaktorów i redaktorów naczelnych serwisów poświęconych następującym grom:

 • Mass Effect
 • Medal of Honor
 • Red Faction
 • Red Dead Redemption
 • Batman: Arkham Asylum
 • Portal
 • L.A. Noire
 • Dead Space
 • Lost Planet
 • Breach
 • Bulletstorm
 • F1 2010
 • Hunted: Demon’s Forge

Wszystkich zainteresowanych wymienionymi tytułami zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.